تبلیغات
امام زمان (عج) یگانه منجی عالم بشریت - محکی جدی برای مدعیان انتظار

ادعای انتظار آخرین منجی آسمانی، از سوی افراد فراوانی ابراز می‌شود و صد البته بسیاری از آنان هم در این ادعا صادق هستند؛ همان‌ها که در عصر غم‌بار غیبت‌کبری، تنها به استناد منابع مکتوب و اَسناد تاریخیِ به جای مانده از قرن‌های گذشته،[1] دل به دریای ایستادگی و مقاومت زدند و در این راه، حتی از بذل جان خود و عزیزانشان هم دریغ نکردند. ذکر نمونه‌های این موضوع، البته وقت فراوانی می‌گیرد اما فقط کافی است شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را به خاطر بیاوریم. نزدیک به چهار دهه قبل، وقتی قدرت‌های فاسد و زورگوی دنیا دست به حمله‌ای ناجوانمردانه و نابرابر علیه ایران مظلوم زدند، همین مدعیان راستگوی انتظار منجی بودند که با دست خالی و با توکل بر پروردگار و با امر نایب امام زمان(عجل‌الله‌فرجه)، جلوی تجاوز دشمن دون را گرفتند و حتی یک وجب از خاک این مملکت طاهر را به دشمن ندادند. امروز هم -با وجود تبلیغات مسموم دشمن، مبنی بر فاصله‌گرفتن جوانان نسل جدید با آرمان‌های انقلاب- شاهد حضور حماسی و مسئولانه‌ی جوانان این مرز و بوم برای دفاع از حرم و حریم اولیای خداوند هستیم.

بنابراین این دسته از افراد، قطعا صداقت خود را اثبات کردند و در صورت ظهور حضرت حجت (اواحنافداه) هم دست از یاری دین خدا برنخواهند داشت.
اما در این میان، هستند عده‌ای که امتحان خوبی از خود به نمایش نگذاشتند و در مرحله‌ی محک اعمال، دچار لغزش شدند. امروز ملاک بسیار خوبی برای شناسایی افراد سست‌عنصر از ثابت‌قدم وجود دارد. حاکمیت «ولایت فقیه» به عنوان شعاعی از حاکمیت مطلق حضرت مهدی(علیه‌السلام) معیار خوبی برای سنجش عملکرد افراد است که پس از قرن‌های طولانیِ حاکمیت حکام ظالم و نامشروع، به مردم ایران، هدیه شده است. یاد امام راحل عظیم‌الشان بخیر که فرمود: «شما موافقت کنید با این ولایت فقیه. ولایت فقیه برای مسلمین یک هدیه‌ای است که شخدای تبارک و تعالی داده است.»[2]
امروز خطوط کلی ترسیم‌شده توسط مقام معظم ولایت فقیه، آنقدر تکرار شده که بر کسی پوشیده نیست. تاکید مکرر بر «غیر قابل اعتماد بودن آمریکا» و «خوش‌بین نبودن به مذاکرات»، هشدارهای متعدد درخصوص خطر «نفوذ»، سفارشات فراوان بر «منع واردات کالاهی غیرضروری و حمایت از تولید داخل»، ابراز نگرانی صریح در خصوص «مساله‌ی فرهنگ» و موارد مشابه دیگر، از موضوعاتی است که حتما عرصه‌ی یک آزمایش و محک جدی برای مدعیان پیروی از ولایت خواهد بود.
امروز اگر توانستیم با حکومت «ولایت فقیه» - که چیزی جز عمل به متن اسلام- نیست خود را تطبیق دهیم، امیدی هست که فردا و درسایه‌ی حاکمیت جهانی حضرت صاحب (اروحنافداه) هم نمره‌ی قبولی بگیریم و در زمره‌ی مدعیان راستگوی انتظار فرج قرار بگیریم. ان‌شاءالله

پی‌نوشت:
[1] پیامبر خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) فرمود:
"ای علی! بدان كه شگفت‌انگیزترین ایمانها در مردم و بزرگ‌ترین یقین‌ها در ایشان مربوط به گروهی در آخرالزمان است كه پیامبر را درك نكرده‌اند و امام هم از دیدگانشان پوشیده است و به سیاهی روی سفیدی (نوشته‌های روی كاغذ) ایمان آورده‌اند." (كمال الدین، ج2،باب 25، ح8)
[2] صحیفه امام خمینی (رحمه‌الله)، جلد ۱۰، صفحه ۴۰۷تاریخ : دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 | 01:02 ب.ظ | نویسنده : گمنام | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.