تبلیغات
امام زمان (عج) یگانه منجی عالم بشریت - بانوی ثروتمند فرانسه در مسیر انقلاب اسلامی


امام خمینی (رحمة الله علیه) قبل از آن که امام یک انقلاب باشد، رهبر و امام دل‌های مردم بودند و بر قلب‌ها حکومت می نمودند، و البته این هم اثر عبودیت و بندگی خداست. «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا [مریم/۹۶] كسانى كه ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند رحمان محبت آنان را در دل‌ها مى ‏افكند».
در واقع به هر میزانی كه ارتباط انسان با خداوند عمیق‌تر ‌شود، محبت او در دل‌های مردم، نیز بیشتر جلوه می کند. کسی که تمام همتش این است که در حریم قلب او جز خدا راه نیابد، حق‌تعالی هم قلوب دیگران را به سمت او متمایل می‌سازد:
«پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب
تا در این پرده جز اندیشه او نگذارم»[۱]
اما محبوبیت آن مرد الهی، منحصر به ملت ایران نیست، بلکه به خارج از مرزهای این کشور نیز کشیده شده، و دیگران را نیز مجذوب ایشان نموده است. در این میان یکی از کسانی که تحت تاثیر نفوذ معنوی حضرت امام قرار گرفت، بانویی ثروتمند از کشور فرانسه به نام «خدیجه لائیب» بود که بعد از گرویدن به مذهب تشیع، از هیچ کمکی به انقلاب دریغ نورزید و با افتخار ثروت خویش را در راه اعتلای مکتب امام و انقلاب اسلامی، قرار داد.
آقای دستغیب از دانشجویان سابق درباره این بانوی فداکار می‌گوید: «همه چیز را در طبق اخلاص گذاشت. ایشان آمد یک دستگاه چاپی را برای ما خریداری کرد. آن موقع به مبلغ ۷۰۰ هزار فرانک بود. مبلغ بالایی شاید صدها میلیون تومان قیمتش باشد. هر چه داشت کمک می‌کرد. خانه‌های متعددی را در اختیار دانشجویانی قرار می‌داد که از لحاظ مسکن در مضیغه بودند. سفره‌های افطار، بحث نشر و چاپ کتاب، و تا آخر عمر در تمام فعالیت‌هایی که وجود داشت خودش و اطرافیانش که شاید بالغ بر ۵۰ یا ۶۰ نفر می شدند، شرکت می کردند. حتی بارها و بارها این‌ها مورد ضرب و جرح قرار گرفتند».[۲]
در واقع این بانوی شجاع و مومن سختی‌ها و مشکلات فراوان جهاد در راه خدا را می‌شناخت و به جان و تن خریده بود، اما باز هم برای پیشرفت دین خدا تلاش می‌کرد، و حتی در این مسیر توسط دولت فرانسه بازداشت و مدتی را در پشت میله‌های زندان به سر برد. 
یکی از اقدامات مهم و تأثیر گذار ایشان این بود که در زمان جنگ تحمیلی یعنی همان وقتی که عراق جنگنده‌های میراژ را از فرانسه دریافت می‌کرد، خانم لائیب شهروند ثروتمند فرانسه برای رزمندگان مجروح دارو می‌فرستاد.
وقتی ایشان در یک ملاقات عمومی در حسینیه جماران به حضور پیر جماران می‌رسند، با آن‌که مترجمی نبود تا فرمایشات حضرت امام را ترجمه کند، از ابتدا تا انتهای سخنان، اشک شوقشان قطع نمی‌شد. وقتی مجددا هم به فرانسه برگشت، فعالیت‌هایش چند برابر شد.
این نکات، تنها بخش کوچکی از زحمات بسیار بزرگ این بانوی جلیل القدر بود که بر اثر لطف خدا و جاذبه حضرت امام، در سرزمین دشمن، با ثروتی که داشت به یاری انقلاب اسلامی ایران شتافت، و در نهایت در حالی که آرزویش این بود که بعد از مرگ در جوار مرقد امام دفن شود، اما وقتی این امکان فراهم نشد، سرانجام در حرم یکی از امام زادگان در قم به خاک سپرده شد.[۳]

...............................................

پی‌نوشت:
[۱]. حافظ.
[۲]. پیک بامدادی (ضمیمه تحلیلی اخبار رادیو ایران).
[۳]. همان.تاریخ : یکشنبه 18 بهمن 1394 | 03:00 ب.ظ | نویسنده : گمنام | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.