تبلیغات
امام زمان (عج) یگانه منجی عالم بشریت - اهداف تشیع انگلیسی

شیعه انگلیسی به افرادی گفته می‌شود که نام شیعه را به یدک می‌کشند و در میان شیعیان حضور دارند، امّا خواسته یا ناخواسته به اجرای برنامه مشخصی که استکبار جهانی برای آنها تعیین کرده می‌پردازند. این جریان انحرافی مبانی فکری مشخّصی دارند که از این جهت با شیعه آل البیت(علیهم‌السلام) تفاوت مبنایی دارند؛ 

تشیّع انگلیسی برای به دست آوردن اهداف و غایات خاصّی به وجود آمده‌اند که در مطلب حاضر به بررسی این موارد می‌پردازیم:
۱. مهم‌ترین هدف این جریان، ایجاد تفرقه بین صفوف مسلمین از طریق تکفیر اهل سنّت به بهانه‌های مختلف است. این جریان سعی دارد تا اهل سنّت را به عنوان دشمن اصلی شیعیان معرفی کند و در این راه از هر ابزاری استفاده می‌کند. از تفسیر به رأی روایات معصومین(علیهم‌السلام) گرفته تا ترجمه اشتباه و تقطیع آنها![۱]

۲. این جریان نزدیک شدن به غرب و حتّی اسرائیل را به عنوان راه‌کار مقابله با اهل سنّت پیشنهاد می‌کند![۲]

۳. از جمله اهداف این جریان تخریب چهرۀ تشیّع از طریق ترویج خرافه و اعمال دور از عقلانیّت است. پافشاری این جریان بر ترویج قمه زنی -که به قول خودشان امری مستحبّ است- و ایجاد روش‌های عزاداری‌ جدید و سبک‌های سخیف مداحی و نوحه‌سرای، برای همین هدف است.

از همان صدر اسلام، امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) و یاران و شیعیان‌شان به عقلانیّت و خردورزی شناخته می‌شدند و دوست و دشمن بر این رویکرد شیعه اذعان داشته است. جریان تشیّع لندنی همین چهره متفکّر شیعه را هدف گرفته و برای تخریب آن از طرق مختلف برنامه‌ریزی کرده است. برای رسیدن به همین هدف است که عوام‌زدگی را در بین جوانان شیعه ترویج می‌کنند و آنان را از دروس معقول مانند کلام و حکمت برحذر می‌دارند.

۴. از جمله اهداف این جریان می‌توان به تخریب مرجعیّت شیعه و روحانیّت بصیر که مدافعان راستین اسلام ناب محمّدی(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) هستند، اشاره کرد.
برای رسیدن به این هدف، ولیّ فقیه به عنوان حافظ خطّ اصیل تشیّع در زمان غیبت، در رأس حملات این جریان واقع شده و شدیدترین توهین‌ها و تهمت‌ها را نثار مقام معظّم رهبری و جریان‌های انقلابی ایران می‌کنند.

مبارزه با انقلاب اسلامی ایران از جمله راه‌بردهای اصلی این جریان است زیرا امام خمینی(رحمةالله‌علیه) وحدت کلمه مسلمین برای مبارزه با استکبار را از همان ابتدای نهضت اعلام کرده بودند و جریان تشیّع انگلیسی هم با وحدت مسلمین مخالف است و هم با مبارزه با استکبار!
مبارزه این جریان با جبهه مقاومت در سایر کشورهای اسلامی نیز از همین باب است.

تشیّع انگلیسی با وجود این‌که از نظر علمی نه نوشتار قابل دفاعی برای مبانی خود ارائه کرده و نه کرسی درس قابل ذکری در حوزه‌های شیعه دارد، امّا ادّعاهای بزرگی را در تقابل با حوزه‌های علمی شیعه در ایران، عراق، افغانستان و ... مطرح می‌کند و از این حیث دچار سلفی‌گری شدیدی است.

بنابر این به طور کلّی ایجاد تفرقه بین مسلمین، تخریب چهره مرجعیّت شیعه و مبارزه با انقلاب اسلامی ایران و رهبری عظیم الشأن آن از اهداف اصلی تشیّع لندنی است.

-------------------------------------
پی‌نوشت
[۱]. تقطیع روایت به معنای جداکردن یک قطعه از روایت و استفاده از همان قسمت است. این کار در همه جا مذموم نیست امّا در مواردی که باعث آسیب رساندن به معنای مراد معصومین باشد جائز نیست و مصداق دروغ بستن به ایشان است.
[۲]. این مطلب در مقاله یکی از حامیان این جریان در حوزه قم با نام مستعار عبدالله صالح به صورت صریح بیان شده است.تاریخ : چهارشنبه 23 دی 1394 | 10:15 ق.ظ | نویسنده : گمنام | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.